PL | EN
22.02.2018
06:34
17:04  (Warszawa)
Data: 2018-02-21
Wczoraj województwa południowe były w zasięgu płytkiej zatoki rozległego niżu znad Morza Śródziemnego. Pozostały obszar kraju był pod wpływem wyżu z centrami nad północną Skandynawią i Ukrainą. Nad Polską utrzymywała się polarna morska masa powietrza. Było zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami na północnym wschodzie, głównie w pierwszej połowie dnia, padał słaby śnieg. Wieczorem śnieg zaczął padać w Tatrach. Temperatura maksymalna wyniosła od -2°C w Bielsku Białej do 5°C w Dźwirzynie. Wiatr był słaby i umiarkowany, wysoko w górach okresami dość silny, a w Karkonoszach także silny, z kierunków wschodnich.
W nocy sytuacja baryczna nie uległa większym zmianom. Było pogodnie, tylko miejscami na północy i południu zachmurzenie było duże ze słabymi opadami śniegu. Temperatura minimalna wyniosła od -11°C w Jeleniej Górze do -2°C w Ustce i Dźwirzynie. Wiatr był słaby i umiarkowany, wysoko w Sudetach okresami bardzo silny, z kierunków północnych i wschodnich.
Dzisiaj woj. południowe pozostają na skraju niżu znad południowych Włoch, reszta kraju jest w zasięgu wyżu z centrami nad Szkocją i Skandynawią, w zimnym, polarnym powietrzu. Na południowym wschodzie będzie zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Na północnym wschodzie oraz na wybrzeżu i Pomorzu zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, gdzieniegdzie słabe przelotne opady śniegu. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże, na krańcach południowych Śląska oraz Opolszczyzny możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C, 0°C na wschodzie do 2°C, 3°C na zachodzie, w rejonach podgórskich od -3°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

Kamil Walczak i Małgorzata Tomczuk

Powyższa informacja jest opracowywana przez naszych specjalistów i aktualizowana jeden raz na dobę.

sms