PL | EN
23.02.2017
06:31
17:06  (Warszawa)

Opis stanu wody z dnia: 2017-02-23 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki zanotowano na Małej Wiśle, Brynicy, Sole, Skawie, Białej Tarnowskiej, Wieprzu, Bystrzycy, Tyśmienicy, Radomce, Pilicy, Narwi, Supraśli, Biebrzy, Pisie, Omulwi, Orzycu, Krznie, Nurcu, Liwcu, Wkrze, Bzurze i Drwęcy oraz lokalnie na środkowej Wiśle, Przemszy, Rabie, Dunajcu, Sanie, Wisłoku, Kamiennej i Bugu. Stan niski zanotowano lokalnie na środkowej Wiśle, Rabie i Dunajcu.
Zjawiska lodowe:
Zator zanotowano lokalnie na Wisłoku. Krę lokalnie zanotowano na Białej Tarnowskiej, Wisłoce i Sanie. Śryż i/lub lód brzegowy obserwowano lokalnie na Popradzie, Sanie, Wieprzu, Pilicy, Narwi i Bugu. Pokrywę lodową obserwowano lokalnie na Wiśle, Narwi i Bugu. Wodę na lodzie obserwowano lokalnie na Wiśle, Narwi, Biebrzy i Bugu.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki obserwowano na Małej Panwi, Widawie, Kaczawie, Baryczy, Bobrze, Kwisie, Nysie Łużyckiej, Widawce, Nerze, Prośnie i Gwdzie oraz lokalnie na Nysie Kłodzkiej, Bystrzycy, Strzegomce i górnej Warcie. Stan niski zanotowano lokalnie na dolnej Odrze, Nysie Kłodzkiej, Warcie i Noteci.
Zjawiska lodowe:
Obserwatorzy IMGW-PIB nie obserwowali zjawisk lodowych na stacjach pomiarowych.


Rzeki Przymorza

Stan wody rzek Przymorza układa się głównie w strefie wody wysokiej i średniej. Stan średni obserwowano na Redze, Słupi, w ujściowym odcinku Wisły i na Nogacie oraz lokalnie w ujściowym odcinku Odry i na Łynie. Stan niski zanotowano lokalnie w ujściowym odcinku Odry.
Zjawiska lodowe:
Obserwatorzy IMGW-PIB nie obserwowali zjawisk lodowych na stacjach pomiarowych.Uwaga!

Dnia 23.02.2017 (godz. 07:00 cz. urzędowego) stan alarmowy został przekroczony na: 7 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły maksymalnie w Szreńsku na Mławce o 28 cm; 7 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry maksymalnie w Szalejowie Dolnym na Bystrzycy Dusznickiej i w Sieniawce na Nysie Łużyckiej o 36 cm; 1 stacji wodowskazowej rzek Przymorza w Prośnie na Gubrze o 17 cm. Stan ostrzegawczy został przekroczony na: 32 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły; 26 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry; 2 stacjach wodowskazowych rzek Przymorza.
suma_opadow_tyg suma_opadow_tyg

Mapa i opis zjawisk lodowych opracowane są na podstawie informacji uzyskanej od obserwatora wodowskazowego IMGW-PIB o formie zlodzenia w rejonie stacji wodowskazowej z godz. 07:00 cz. urz. Obserwacje takie są wykonywane raz dziennie. Dokładne informacje o wielkości i rodzaju zlodzenia wzdłuż głównych rzek kraju można uzyskać w Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej.

sms