PL | EN
21.01.2020
07:29
16:04  (Warszawa)
STACJE HYDRO
STACJE METEO
HYDROLOGIA
STAN WÓD
CODZIENNY BIUL. HYDRO.
GROŹNE ZJAWISKA
SUMA OPADÓW
TYG. BIUL. HYDRO.

Opis stanu wody z dnia: 2020-01-20 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej. Stan wysoki zanotowano jedynie w ujściowym odcinku Wisły. Stan niski zanotowano na Białej Tarnowskiej, Tyśmienicy, Radomce, Pisie, Bugu i Nurcu oraz lokalnie na Wiśle, Przemszy, Sole, Skawie, Rabie, Dunajcu, Wisłoce, Wisłoku, Kamiennej, Wieprzu, Pilicy, Narwi, Biebrzy, Liwcu i Wkrze.
Zjawiska lodowe:
Lód brzegowy zanotowano lokalnie na Popradzie i Białej Tarnowskiej.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody niskiej i średniej. Stan wysoki zanotowano lokalnie na Ślęzie. Stan średni zanotowano na Osobłodze, Widawie, Gwdzie, Drawie i Inie oraz lokalnie na Odrze, Nysie Kłodzkiej, Bystrzycy, Strzegomce, Baryczy, Bobrze, Nysie Łużyckiej, Prośnie i Noteci.
Zjawiska lodowe:
Nie zanotowano.


Dorzecza Przymorza

Stan wody w dorzeczach Przymorza układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki obserwowano na Nogacie. Stan niski zanotowano na Redze oraz lokalnie na Łynie.
Zjawiska lodowe:
Nie zanotowano.Uwaga!

Dnia 20.01.2020 (godz. 07:00 cz. urzędowego) nie zanotowano przekroczenia stanu alarmowego na stacjach wodowskazowych w Polsce. Stan ostrzegawczy zanotowano na 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu rzek Przymorza oraz na 1 stacji morskiej.
suma_opadow_tyg suma_opadow_tyg

Mapa i opis zjawisk lodowych opracowane są na podstawie informacji uzyskanej od obserwatora wodowskazowego IMGW-PIB o formie zlodzenia w rejonie stacji wodowskazowej z godz. 07:00 cz. urz. Obserwacje takie są wykonywane raz dziennie. Dokładne informacje o wielkości i rodzaju zlodzenia wzdłuż głównych rzek kraju można uzyskać w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie.

sms