PL | EN
20.06.2019
04:11
21:03  (Warszawa)
STACJE HYDRO
STACJE METEO
HYDROLOGIA
STAN WÓD
WISŁA
ODRA
ZBIORNIKI
GROŹNE ZJAWISKA
SUMA OPADÓW
TYG. BIUL. HYDRO.

Opis stanu wody z dnia: 2019-06-19 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej lokalnie wysokiej. Stan wysoki zanotowano lokalnie na Bugu. Stan niski obserwowano na Nidzie, Wieprzu, Bystrzycy, Radomce, Biebrzy, Omulwi i Nurcu oraz lokalnie na Wiśle, Przemszy, Sole, Skawie, Rabie, Białej Tarnowskiej, Wisłoce, Wisłoku, Kamiennej, Pilicy, Narwi, Pisie, Liwcu i Bzurze.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej. Stan wysoki obserwowano lokalnie na Bystrzycy. Stan niski zanotowano na Kłodnicy, Osobłodze, Małej Panwi, Widawie, Warcie, Widawce, Nerze, Prośnie, Drawie i Inie oraz lokalnie na Odrze, Nysie Kłodzkiej, Ślęzie, Bobrze, Kwisie, Nysie Łużyckiej i Noteci.


Dorzecza Przymorza

Stan wody w dorzeczach Przymorza układa się głównie w strefie wody średniej lokalnie niskiej i wysokiej. Stan wysoki obserwowano na Gubrze oraz lokalnie na Łynie. Stan niski obserwowano na Redze, Parsęcie i Słupi.Uwaga!

Dnia 19.06.2019 (godz. 08:00 cz. urzędowego) nie zanotowano przekroczenia stanu alarmowego na stacjach wodowskazowych w Polsce. Stan ostrzegawczy został przekroczony na 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły oraz na 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Pregoły.


sms