PL | EN
11.12.2017
07:33
15:25  (Warszawa)

Opis stanu wody z dnia: 2017-12-11 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki zanotowano na Brynicy, Nidzie, Radomce, Pilicy, Narwi, Supraśli, Biebrzy, Pisie, Omulwi, Orzycu, Krznie, Liwcu, Wkrze, Bzurze, Drwęcy i Brdzie oraz lokalnie na dolnej Wiśle, na Przemszy i Kamiennej. Stan niski zanotowano lokalnie na Sole i Dunajcu.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki obserwowano na Małej Panwi, Warcie, Widawce, Nerze, Prośnie, Noteci, Gwdzie, Drawie i Inie oraz lokalnie na dolnej Odrze, Widawie i Baryczy. Stań niski zanotowano lokalnie na Bystrzycy, Bobrze i Kwisie.


Dorzecza Przymorza

Stan wody w dorzeczach Przymorza układa się w strefie wody wysokiej. Stan średni zanotowano w ujściowym odcinku Odry oraz lokalnie na Łynie.Uwaga!

Dnia 11.12.2017 (godz. 07:00 cz. urzędowego) stan alarmowy został przekroczony: na 4 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, maksymalnie o 9 cm na Jeziorze Roś w Maldaninie oraz na rzece Drwęca w Rodzonem i Brodnicy, na 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Odry o 30 cm na rzece Obra w Bledzewie, na 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu rzek Przymorza, maksymalnie o 22 cm na rzece Guber w Prośnie. Stan ostrzegawczy został przekroczony na: 27 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, 18 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry, 7 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Przymorza.


sms